dobrakytara.cz
Revell 05699 - Black Pearl

Stavebnice legendární Černé perly, lodě, které velel kapitán Jack Sparrow ve filmové sérii Piráti z Karibiku. V pátém pokračování s názvem Salazarova pomsta stojí proti Jackovi děsivý kapitán Salazar, který chce zabít všechny piráty na širém moři.

Provázek pro vytvoření věrné imitace pevného a pohyblivého lanoví
Vzorované plachty
Paluby se strukturou prken
Poloviny trupu s detailním ztvárněním dřevěné konstrukce
Dvě kotvy
Veslice
Kanóny
Vícedílné stěžně s ráhny
Úpony
Galionová figura na přídi lodi
Zdobená záď
Pirátská vlajka
Stojan pro vystavení modelu
Měřítko: 1:72
Počet dílů: 895
Délka: 500 mm
Výška: 470 mm
Obtížnost: 5
Doporučeno pro děti od 14 let.

Balení obsahuje:

895 dílků ke slepení
Návod

Věková kategorie: 14 +
Barva: Černá
Země původu: Německo
Délka (cm): 50.0
Počet dílů: 895 dílů
Balení obsahuje: Stojan
Balení obsahuje: Manuál
Měřítko: 1:72
Typ: Loď
Šířka (cm): 47.0

Italeri 4702 - FIAT 806 GRAND PRIX

Fiat 806 Grand Prix měl na svoji dobu několik významných inovací. Ve skutečnosti byl „předchůdcem“ moderních závodních aut Formule 1. Vyvinutý a vyrobený italským výrobcem automobilů FIAT v roce 1927 by se mohl považovat za první vůz Grand Prix, který kdy byl vyroben. Díky dvanáctiválcovému motoru o výkonu 180 koní dokázal Fiat 806 dosáhnout a dokonce překročit rychlost 240 km/h. Nejdůležitější inovace se však udály při vývoji podvozku, mechaniky a karoserie. Jednotka motoru a převodovky byla umístěna mezi dvěma tyčemi podvozku, aby se optimalizoval výkon a jízdní vlastnosti.

Jedinečný model z hlediska technologie a přesnosti
Obsahuje díly, které lze částečně smontovat pomocí šroubů
Otevíratelná kapota odhaluje detailně zpracovaný motor
Funkční řízení
Obtisky
Nálepky přední masky
Krabička se šrouby a maticemi, kůže, měděný drát, PCV trubky, pružiny a jiné díly
Měřítko: 1:12
Délka: 300 mm
Obtížnost: 5
Věk: 14+

Věková kategorie: 14 +
Barva: Červená
Země původu: Itálie
Délka (cm): 30.0
Měřítko: 1:12
Typ: Auto
Značka: Fiat

Italeri 4708 - Alfa Romeo 8C 2300 Roadster

Alfu Romeo 8C lze považovat ze jeden z nejslavnějších sportovních automobilů 30. let. Její název je odvozen od použitého motoru: přeplňovaného řadového osmiválce o objemu 2,336 cm3. Tento stroj představoval špičkový výtvor po stránce technologií, inovativních řešení i výkonu. Typická pro něj byla až působivá spolehlivost a dobrá ovladatelnost, díky kterým dosáhl i na řadu důležitých vítězství v mezinárodních automobilových závodech. „8C“ spojila své jméno především se slavným italským pilotem Taziem Nuvolarim, který vyhrál mimo jiné i sicilský závod Targa Florio a prestižní velkou cenu Itálie v Monze. Právě po tomto posledním vítězství dostal dvoumístný GP vůz své jméno „Monza“. Ze závodní verze poté vznikla série téměř 200 vozů určených pro soukromé majitele a použití na normálních silnicích. Na oslavu 110. výročí slavné italské automobilky představujeme dvoumístnou sportovní verzi z 30. let. Tento automobil byl tehdy distribuován přes prodejní síť Alfy Romeo k těm zákazníkům, kteří měli dostatečný kapitál, aby si pořídili nejúspěšnější sportovní automobil své doby.

Barevný návod
Řiditelná kola
Realistické zavěšení kol
Velmi detailní motor
Gumové pneumatiky
320 plastových částí
30 chromovaných částí
Díly z fotoleptaného kovu
Otevíratelná kapota motoru
Šroubky, hadičky, lano a nylonová síťka
Měřítko: 1:12
Délka: 320 mm
Obtížnost: 5
Doporučeno pro děti od 14 let

Věková kategorie: 14 +
Barva: Červená
Země původu: Itálie
Délka (cm): 32.0
Měřítko: 1:12
Typ: Auto
Značka: Alfa Romeo

Italeri 6198 - Montecassino 1944: "Gustav"

Během italského tažení, v období od ledna do května 1944, postupovaly spojenecké síly pod velením generála Marka Clarka na německou 10. armádu pod velením generála Heinricha von Vietinghoffa, která byla opevněna v obranných pozicích podél Gustavovy linie. Základním kamenem Gustavovy linie bylo městečko Cassino, které ovládalo údolí řeky Liri. Samotnému Cassinu dominovalo historické benediktinské opatství Montecassino, které bylo důležitým strategickým pozorovacím a obranným postavením německých sil. K odhodlanému odporu německých jednotek, které držely své pozice téměř čtyři měsíce, napomáhaly těžké povětrnostní podmínky, které bránily spojeneckému postupu. Následovaly nelítostné boje ve snaze vyhnat Němce z jejich tvrdošíjně držené obranné linie. Teprve v polovině května byly německé pozice definitivně proraženy, což umožnilo spojeneckému postupu do Říma zajistit jeho osvobození v červnu 1944.

Měřítko: 1 : 72
Rozměry modelu: 320 x 340 x 200 cm
Obtížnost: 2

Balení obsahuje:

Opatství Montecassino “Zničitelné” MDF řezané laserem
tank M4A2 Sherman III – Model pro rychlou montáž
tank Sturmgeschütz III – Model pro rychlou montáž
50 figurek polské pěchoty
32 figurek německých výsadkářů

Země původu: Itálie
Měřítko: 1:72
Typ: Budova

Italeri 4643 - Cagiva

Cagiva Elephant, motocykl kategorie enduro, přišel na trh počátkem 80. letech 20. století. Po spojení značek Cagiva a Ducati se modelová řada dále rozšiřovala. Od roku 1985 Cagiva začíná využívat stále výkonnějších dvouválcových motorů. Cagiva Elefant soutěžila s německými a japonskými motocykly na prestižní „terénní“ rally Paříž-Dakar v roce 1987. Byla charakteristická velkou kapotáží, jež prakticky zcela zakrývala příhradový rám. Vzduchem chlazený dvouválcový motor poskytoval maximální výkon 80 koňských sil. Maximální rychlost závodního speciálu činila 185 km/h. Design motocyklu odrážel „typickou“ saharskou konfiguraci s ochrannou kapotáží, terénními tlumiči Ohlins a nízkým předním blatníkem.

Skvělé obtisky
Pryžové pneumatiky
Šroubky, pružiny, kovové hadičky
Barevný návod
Měřítko: 1:9
Délka: 238 mm
Obtížnost: 5
Doporučeno pro děti od 14 let.

Věková kategorie: 14 +
Barva: Bílá
Země původu: Itálie
Délka (cm): 23.8
Měřítko: 1:9
Typ: Motocykl
Značka: Cagiva

Academy Models 12133 - USAF F-4E "Vietnam War"

McDonnell Douglas F-4 Phantom II je americký dvoumístný, nadzvukový stíhací letoun dlouhého doletu schopný provozu za každého počasí. Byl původně navržen jako palubní stíhací letoun vyzbrojený pouze řízenými střelami, protože v době jeho vzniku se počítalo s tím, že se vzdušné souboje budou odehrávat pouze na větší vzdálenosti a palubní kanón tak nebude potřebný. Phantom se však osvědčil i při útocích na pozemní cíle či jako průzkumný letoun a prvek radioelektronického boje. V roce 1973 se izraelské Phantomy úspěšně zúčastnily jomkipurské války. F-4 Phantom II je také zřejmě nejznámější letadlo vietnamské války, kde bylo poprvé bojově nasazeno v roce 1964. Sloužil jako hlavní stíhač vzdušné převahy pro americké letectvo, námořnictvo a námořní pěchotu a na konci války se stal důležitým v roli pozemního útoku a vzdušného průzkumu.Díky poznatkům z války ve Vietnamu byl na verzi F-4E namontován kanón M61 Vulcan. Toto letadlo také dostalo silnější motory a novější radar.

Přesně propracovaný kokpit a podvozek
Rakety vzduch – vzduch
Kovové části
Obtisky pro sedm možností označení včetně USAF, ROKAF a JASDF
Vysoce detailní elektro – opticky systém identifikace cíle (TISEO) a různé antény
Měřítko: 1:32
Délka: 610 mm
Výška: 155 mm
Obtížnost: 5

Barva: Zelená
Země původu: Jižní Korea
Měřítko: 1:32
Typ: Letadlo

Italeri 4709 - Lancia Delta HF Integrale

Sportovní verze silničního modelu Lancia Delta – „HF“ 4WD – je ikonou soutěžních vozů. Delta HF se vyráběla v druhé polovině 80. let a účastnila se mistrovství světa v rally v letech 1987 až 1988, získala dva tituly mistra světa a obsadila první místo v mnoha závodech, jako je prestižní Rallye Monte Carlo a San Remo. Lancia Delta Integrale, se účastnila závodů až do roku 1993, získala dalších 5 titulů mistra světa a upevnila „Palmares“ v off-roadových soutěžích italské společnosti. V mnoha estetických detailech, díky kterým je HF Integrale svalnatější, jako jsou zvětšené blatníky a nové otvory pro přívod vzduchu na kapotě, byla také vylepšena technologie a motor HF Integrale. Například výkon turbomotoru o objemu 1995 cm3 byl zvýšen na 185 koní. Lancia Delta Integrale dominovala mistrovství světa v rally mezi 80. a začátkem 90. let a přivedla k vítězství mnoho slavných jezdců jako Miki Biasion, Didier Auriol nebo Juha Kankkunen.

100% nové formy – vysoce detailní model
2 listy super obtisků
Fotoleptané pražce a chromované díly
Sada příslušenství s hadicemi, šrouby a pružinami
Přední a zadní otevírací kapota
Otevírací přední dveře
Vysoce detailní interiéry
Věrná reprodukce motorového prostoru
Funkční odpružení
Gumové pneumatiky
Volanty
Měřítko: 1:12
Délka: 326 mm
Obtížnost: 5
Doporučeno pro děti od 14 let.

Věková kategorie: 14 +
Barva: Bílá
Země původu: Itálie
Délka (cm): 32.6
Měřítko: 1:12
Typ: Auto
Značka: Lancia

Italeri 2517 - Tornado IDS/ECR

Tornado vzniklo ze společného projektu mezi Itálií, Německem a Spojeným královstvím na výrobu víceúčelového vysokovýkonného bojového letadla. Primárním požadavkem však bylo vyvinout „nejmodernější“ moderní letadlo schopné provádět úderné mise v nízkých výškách. Tuto potřebu se podařilo napllnit vývojem dvoumotorového bojového letadla s variabilně zahnutým křídlem. Tornado IDS (Interdictor/strike) byla první verze, kterou vydalo Britské královské letectvo a byla označena jako GR.1 Tornado IDS (Interdictor/strike), letadlo vhodné pro útočné role, bylo počáteční verzí používanou letkami tří zemí, které letadlo vyvíjely, italské Aeronautica Militare, německé Luftwaffe a britské RAF.
Tornado ECR (Electronic Combat/Reconnaissance) byl vyvinut Itálií a Německem a byl vybaven k provádění misí, které potlačily nepřátelskou protivzdušnou obranu (SEAD), ak vedení elektronického boje a pokročilého průzkumu.

Nové díly
350 dílů
Fotoleptané detaily
Odnímatelný motor RB199 s podpůrným vozíkem
Zasunuté nebo vysunuté klapky a lamely
Pohyblivá křidélka
Otevíratelný řadou a detailní radary
Otevřené nebo zavřené obraceče tahu
Otevřené nebo zavřené vzduchové brzdy
Gumové pneumatiky
Pohyblivá křídla a pylony s variabilní geometrií
Gumový kryt pro vstupní bod křídel
Barevný návod k použití
2 archy obtisků pro 3 verze
Měřítko: 1 : 32
Délka: 52,1 cm
Obtížnost: 5

Barva: Bílá
Země původu: Itálie
Měřítko: 1:32
Typ: Letadlo

Italeri 3952 - Scania R 730 Streamline

Těžký tahač Scania série R byl vyvinut dle aktuálních potřeb světového trhu. Motory SCANIA jsou zkonstruovány tak, aby vykonávaly ty nejnáročnější úkoly a jsou vysoce oceňovány, protože jsou robustní, reaktivní a efektivní. Série Scania R je navržena tak, aby splňovala nejvyšší požadavky z hlediska spotřeby paliva a spolehlivosti. Vnější design dodává vozidlům na silnici impozantní vzhled a je považován za číslo 1 na slavných „SHOW TRUCKS“, kde se předvádějí nazdobené tahače. Mimořádný styl exteriéru se pojí s exkluzivními novými interiéry, které nabízejí řidiči výjimečný komfort a širokou škálu barevných a materiálových možností. Tento model je doplněn fantastickými obtisky a archem metalických samolepek připravených k použití. Balení navíc obsahuje nové chromované plastové díly, aby byl model obzvlášť realistický.

Skvělé obtisky
Barevný návod
Nové pneumatiky
Nová chromovaná kola
Další chromované části
Měřítko: 1:24
Délka: 247 mm
Obtížnost: 5

Věková kategorie: 14 +
Barva: Černá
Země původu: Itálie
Délka (cm): 24.7
Měřítko: 1:24
Typ: Nákladní automobil

Italeri 4701 - FIAT

Jednorázové závodní auto „Eldridge“, odvozené od starého podvozku Fiat SB4, se stalo známým jako Mephistofele pro pekelný hluk, vydávaný jeho výkonným leteckým šestiválcovým řadovým motorem o objemu přes 20 000 cm3, který nebyl tlumený výfukem. 12. července 1924 v Arpajonu, Mephistofele, řízený jeho pilotem a konstruktérem Ernestem Eldrigeem, dosáhl na tu dobu úžasné rychlosti 146,01 mil za hodinu (přes 230 km/h) a zlomil světový pozemní rychlostní rekord. Dosáhl působivý výsledek. Mephistofele se vyznačoval vysokou zadní karoserií, ve které byl schopen pojmout výkonný, kapalinou chlazený motor Fiat A-12 a také svojí konstrukcí, speciálně vyrobenou pro dosažení rychlostního rekordu.

Super obtisky
Box se šrouby, lanem a dalšími částmi
Měřítko: 1:12
Velikost: 450 mm
Obtížnost: 5
Vhodné pro děti od 14 let

Věková kategorie: 14 +
Barva: Červená
Země původu: Itálie
Délka (cm): 45.0
Měřítko: 1:12
Typ: Auto
Značka: Fiat

Italeri 4707 - RENAULT

V roce 1977 debutoval francouzský výrobce automobilů Renault na světovém šampionátu Formule 1 s oddaným závodním týmem, který představil důležité inovace. Tým F1 Renault se v sezóně 1980 zúčastnil mistrovství světa s vozem Renault RE20 poháněným turbodmychadlovým motorem V6 Renault Gordini EF1 o výkonu 520 koní. Celý tým včetně pilotů tvořili Francouzi, za volant monopostu usedali Jean-Pierre Jabouille se startovním číslem 15 a René Arnoux s číslem 16. Během sezóny získali tři vítězství v Brazílii, Jižní Africe a GP Rakouska. Série Renault 20 byla upravena a vylepšena, ale v sezóně 1981, po prvním pěti závodech, byla nahrazena sérií 30 s propracovaným podvozkem.

Jedinečný model z pohledu technologie i přesnosti
Více než 500 dílů částečně spojovaných pomocí šroubků
Riditelná kola
Funkční zavěšení kol
Velmi detailní motor
Snímatelné části karoserie
Hladké gumové pneumatiky
Měřítko: 1:12
Délka: 383 mm
Obtížnost: 5
Doporučeno pro děti od 14 let.

Věková kategorie: 14 +
Barva: Žlutá
Země původu: Itálie
Délka (cm): 38.3
Měřítko: 1:12
Typ: Auto
Značka: Renault

Revell 04967 - Lockheed SR-71

Najpozoruhodnejším lietadlom na svete je dnes bezpochyby SR-71® Blackbird®. Dokonca viac ako 20 rokov po jeho vyradení z prevádzky a takmer 60 rokov po jeho prvom lete stále kolujú o SR-71 Blackbird mýty. Isté však je, že špionážne lietadlo vyvinuté pre CIA bolo prvým lietadlom neviditeľným pre nepriateľský radar a dodnes najrýchlejším a najvyššie lietajúcim lietadlom na svete.
Nejpozoruhodnějším letadlem na světě je dnes bezpochyby SR-71® Blackbird®. 
Dokonce více než 20 let po jeho vyřazení z provozu a téměř 60 let po jeho prvním letu stále kolují o SR-71 Blackbird mýty. Jisté však je, že špionážní letadlo vyvinuté pro CIA bylo prvním letadlem neviditelným pro nepřátelský radar a dodnes nejrychlejším a nejvýše létajícím letadlem na světě. Držitel světových rekordů absolutní rychlosti a nadmořské výšky, 2 193 mil za hodinu ve výši 85 069 stop, SR-71 je nejpokročilejší strategický průzkumný letoun, který byl kdy navržen. Blackbird je produktem slavné „Skunk Work“, společnosti Lockheed's Advanced Development Projects Group. Konstrukční konfigurace SR-71 je upravená delta bez ocasu se smíšeným předním křídlem zvaným chine. Chine funguje jako pevná kachna, která vytváří zdvih a snižuje odpor při cestovní rychlosti. Křídlové panely jsou pozoruhodné svými vlnitými povrchy, které nejen dodávají křídlu pevnost a stabilitu, ale pomáhají také odvádět teplo. Vertikální stabilizátory jsou plně pohyblivé povrchy, které jsou dva a půlkrát účinnější než běžná kormidla. Blackbird obsluhuje dvoučlenná posádka, pilot a důstojník průzkumných systémů. O pohon se starají dva motory Pratt a Whitney JT11D-20, jejichž vojenské označení je J-58.

Přesné povrchové detaily se zapuštěnými liniemi panelů
Vícedílné samostatné motory J58
Podrobné kokpity pilota a důstojníka průzkumného systému (RSO)
Dva různé segmenty nosu
Autentické označení vzdušných sil USA
Světle šedé a průhledné barevné provedení
Obtížnost: 5
Měřítko: 1 : 48
Délka: 686 mm
Rozpětí křídel: 353 mm
Počet dílů: 206
Věk: 13+

Obsah balení:

Plastový model (nesestavený)
Ilustrovaný vícejazyčný návod na sestavení
Obtisky

Věková kategorie: 13+
Barva: Černá
Země původu: Německo
Délka (cm): 68.2
Počet dílů: 206 dílů
Balení obsahuje: Manuál
Balení obsahuje: Samolepky
Měřítko: 1:48
Typ: Letadlo
Šířka (cm): 35.3

Revell 03847 - F/A-18F Super

F / A-18 Super Hornet nahradil legendární letoun F-14 v americkém námořnictvu jako stíhací letoun na bázi letounu. Stejně jako Tomcat má model „F“ dvoumístný kokpit, ve kterém za pilotem sedí důstojník zbraňového systému a odpovídá za taktické používání palubní elektroniky, zbraní a navigačních systémů.

Kokpit s přístrojovými panely
Detailní vystřelovací sedadlo
Pohyblivé zadní stabilizátory
Podrobný podvozek
Rozsáhlý sortiment zbraní a vnějších zátěží
Měřítko: 1:32
Počet dílů: 246
Délka: 573 mm
Obtížnost: 5
Doporučeno pro děti od 13 let.

Obsah balení:

Plastový model (nesestavený),
Ilustrovaný vícejazyčný návod na sestavení,
Obtisky

Věková kategorie: 13+
Barva: Bílá
Země původu: Německo
Délka (cm): 57.3
Počet dílů: 246 dílů
Balení obsahuje: Manuál
Balení obsahuje: Samolepky
Měřítko: 1:32
Typ: Letadlo

AirFix A12011 - Avro Vulcan B.2

Model Vulcan byl navržen s ohledem na modeláře. Křídla, historicky ve třech kusech, nyní přicházejí ve dvou, aby zjednodušily vaši práci a zastabilizovaly váš model. Během procesu navrhování tohoto modelu měli vývojáři na zřeteli modeláře při každé volbě, kterou učinili.
Schéma A – Avro Vulcan B.Mk.2 XM594, The Scampton Wing
Od poloviny 60. let se Scampton's Vulcans vzdali svého ikonického schématu bílého nátěru proti záblesku a vytvořili tak standardní kamufláž RAF na všech horních plochách, což odráží taktickou změnu z operací ve velkých výškách na nízké. Významné pokroky ve schopnostech sovětských raket SAM znamenaly, že od posádek Vulcanu se už nedalo očekávat, že budou bezpečně provádět své původní mise Blue Steel ve vysoké nadmořské výšce a byly nuceny „zamířit na palubu“.
Schéma B – Avro Vulcan B.Mk.2 XM602, RAF č.12 Squadron
Když se 30. srpna 1952 otevřely masivní konstrukční dveře hangáru na letišti továrny Avro ve Woodfordu a prototyp Avro Vulcan VX770 byl vyvezen na světlo světa, musel se naskytnout úžasný pohled. Vypadá naprosto nádherně ve své celoplošné bílé barvě „Anti-Flash“ a hrdě nosí znaky Royal Air Force. To, co inženýři Avro dokázali vyrobit, nebyl jen první delta bombardér na světě, ale také nejpokrokovější bombardér té doby v celosvětovém měřítku.

Měřítko: 1:72
Délka: 450 mm
Výška: 112 mm
Šířka: 470 mm
Rozpětí křídel: 470 mm
Počet dílů: 277
Obtížnost: 3
Doporučeno pro děti od 13 let.

Věková kategorie: 13+
Barva: Bílá
Barva: Šedá
Země původu: Velká Británie
Hloubka (cm): 11.2
Délka (cm): 45.0
Počet dílů: 277 dílů
Měřítko: 1:72
Typ: Letadlo
Šířka (cm): 47.0

AirFix A09190 - Bristol

Když první lehký bombardér Bristol Blenheim Mk.I vstoupil do služby Royal Air Force u 114. perutě ve Wytonu v březnu 1937, nejenže nahradil dvouplošné bombardéry Hawker Hind, ale nastínil i budoucnost nového, moderního letectva.Blenheim, který byl v té době schopný rychlost blížící se 100 mph, byl nejschopnějším lehkým/středním bombardérem na světě. Do začátku druhé světové války jej však vývoj stíhacích letadel předstihl. Během prvních měsíců 2. světové války nesly posádky Blenheimu velké břemeno úderných operací proti nepřátelským cílům, a to ze základen ve Spojeném království a ve Francii. Blenheim byl relativně lehce vyzbrojen as neustálým doplňováním výstroje zvyšujícím hmotnost letadla se nevyrovnal moderním stíhačkám Luftwaffe. Od roku 1943 byl postupně vyřazován ze služby a byl nahrazen modernějšími typy letadel, která byla ve vzduchu méně zranitelná.

Měřítko: 1:48
Délka: 270 mm
Šířka: 357 mm
Výška: 62,5 mm
Počet dílů: 216
Obtížnost: 3
Doporučeno pro děti od 13 let.

Věková kategorie: 13+
Barva: Zelená
Země původu: Velká Británie
Hloubka (cm): 6.5
Délka (cm): 27.0
Počet dílů: 216 dílů
Měřítko: 1:48
Typ: Letadlo
Šířka (cm): 35.7

AirFix A20440V - 1930

S kompresorem namontovaným vpředu se 4, 5-litrový Bentley stal typickým britským sportovním autem 20. a 30. let. Byl tvarován z dřívějšího čtyřválce o objemu 3 litry, ale s profouknutým motorem produkoval podstatně větší výkon. Jako takové to bylo úžasné silniční auto a perfektní kandidát na vytrvalostní závod. Díky dramatickému vystoupení v Le Mans a úspěchům v rychlostních zkouškách na okruhu v Brooklands se závodění a vítězství staly v tomto období synonymem Bentley. Auto číslo 9 uvedené v této soupravě, UU5872, je originální vůz Birkin Team Car známý jako 'Birkin Blower č.j. 2'. Toto je auto, které se dramaticky předvedlo na 24hodinových závodech Le Mans v roce 1930.

Měřítko: 1:12
Počet dílů: 278
Délka: 365 mm
Šířka: 145 mm
Obtížnost: 4
Doporučeno pro děti od 14 let.

Věková kategorie: 14 +
Barva: Zelená
Země původu: Velká Británie
Délka (cm): 36.5
Počet dílů: 278 dílů
Měřítko: 1:12
Typ: Auto
Šířka (cm): 14.5
Značka: Bentley

AirFix A12002V - Messerschmitt Bf109E

Prototyp Bf109A, který navrhl profesor Willy Messerschmitt, ředitel výrobců Bayerische Flugzeuwerke AG, poprvé vzlétl v roce 1935. První velká sériová varianta, Bf109E, byla zavedena do služby Luftwaffe v prosinci 1938.
Model E byl výkonnější, lépe vyzbrojený a obrněný a do léta 1940 jich bylo více než 500 ve službě při ofenzivě proti Velké Británii. V té době se již 109E ukázalo jako kompetentní, ne-li nejlepší stíhací letadlo na světě na obloze nad Polskem, Francií a Nizozemskem. 109E se stal symbolem Luftwaffe během bitvy o Británii a spolu se Supermarine Spitfire a Hawker Hurricane se stal jedním z nejznámějších stíhacích letadel všech dob. Na obloze nad jižní Anglií v roce 1940 byly poprvé odhaleny nedostatky modelu 109E. Jeho dojezd byl omezený, výdrž nad Londýnem byla jen pět minut. Nebylo také schopno zatočit ani se Spitfirem, ani s Hurricanem, ačkoli jeho kanónová výzbroj byla lepší. Později sloužil na východní frontě i nad severní Afrikou.
Měřítko: 1:24
Počet dílů: 146
Délka: 360 mm
Šířka: 411 mm
Obtížnost: 3
Doporučeno pro děti od 8 let.
Věková kategorie: 8 +
Barva: Bílá
Země původu: Velká Británie
Délka (cm): 36.0
Počet dílů: 146 dílů
Měřítko: 1:24
Typ: Letadlo
Šířka (cm): 41.1

Revell 05715 R.M.S. Titanic 100th AE

Měřítko: 1:400
Věková kategorie: 12 +
Balení obsahuje: Lepidlo
Země původu: Německo
Délka (cm): 67.0
Varianta: Anniversary Edition
Balení obsahuje: Manuál
Balení obsahuje: Barva
Barva: Červená
Barva: Černá
Barva: Bílá
Typ: Loď
Počet dílů: 262 dílů Tento velmi žádaný kus jde pořídit snadno na webu zařazený v kategorii auta! Připravili jsme ještě podobné výrobky z naší kategorie za mimořádně nízkou cenu.

Revell 64619 Tornado GR. 1

Měřítko: 1:72
Délka (cm): 24.0
Šířka (cm): 20.0
Balení obsahuje: Kefka
Věková kategorie: 12 +
Země původu: Německo
Balení obsahuje: Lepidlo
Balení obsahuje: Manuál
Balení obsahuje: Barva
Barva: Camo
Počet dílů: 198 dílů
Typ: Letadlo